Torsdag d.18 oktober

Zapp Zapp

Fredag d.2 november

Jacob bellens

Torsdag d.1 november

pernille rosendahl

Arrow
Arrow
Slider
Sommerproduktionen: "Snehvide"
Ny!
lørdag
4
august
ROCK

Sommerproduktionen 2018: "Snehvide"

med Komediehuset og Horsens Ny Teater
lørdag
25
august
METAL

Svartsot

Dansk Folk Metal
fredag
7
september
FESTIVAL

Wall of Sound 7 og 8 september 2018

Ny 2 dages festival på Fængslet
torsdag
13
september
FUNK

SP // JUST // FROST

Momec + Mercy + DJ 14.09.2018
Ny!
fredag
14
september
ELEKTRONISK

Momec + Mercy + DJ Arthuree

KulisseLageret og Århus Techno District præsenterer
lørdag
15
september
BLUES

Tim Lothar & The Mojo Workings

fredag
28
september
POP

Christian Hjelm

Slægt 29.09.2018
Ny!
lørdag
29
september
METAL

Slægt

Esben Kronborg 06.10.2018
Ny!
lørdag
6
oktober
ROCK

Esben Kronborg

fredag
12
oktober
HIPHOP

Østkyst Hustlers

lørdag
13
oktober
BLUES

Kid Colling

søndag
14
oktober
BLUES
torsdag
18
oktober
FUNK

Zapp Zapp

De Underjordiske + Death Machine – KulisseLageret @ Det Gule Pakhus 20.10.2018
Ny!
lørdag
20
oktober
ROCK

De Underjordiske + Death Machine

KulisseLageret @ Det Gule Pakhus 20.okt.
Bo Evers og Gypsy Vendetta 26.10.2018
Ny!
fredag
26
oktober
FOLK

Bo Evers og Gypsy Vendetta

torsdag
1
november
POP/ROCK

Pernille Rosendahl i Vor Frelsers Kirke

fredag
2
november
SINGER/SONGWRITER

Jacob Bellens

fredag
9
november
BLUES

Sugarray Rayford

Moody + Gwænno 16.11.2018
Ny!
fredag
16
november
ELECTRO-POP

Moody + Gwænno

Kat Baloun & The Legendary Backing Band 17.11.2018
Aflyst!
lørdag
17
november
BLUES

Kat Baloun & The Legendary Backing Band

Morten Rune, Rasmus Stenholm, Mathias Rindom, Jais K Eriksen
Beefeaters 23.11.2018
Ny!
fredag
23
november
ROCK

Beefeaters

lørdag
24
november
ROCK

Go Go Berlin

søndag
25
november
CROSSOVER
fredag
30
november
ROCK

Led Zeppelin Jam

lørdag
1
december
BLUES

Grarup Allstars

Dicte/Hempler 08.12.2018
Ny!
lørdag
8
december
ROCK

Dicte/Hempler

onsdag
27
februar
STAND-UP

Mark Le Fêvre - Bøvl

Stand up
onsdag
27
februar
STAND-UP

Mark Le Fêvre - Bøvl

Stand Up
Lydhør: Jesper Busk Sørensen og Thea Vesti 09.03.2019
Ny!
lørdag
9
marts
ANDET

Lydhør: Jesper Busk Sørensen og Thea Vesti

Metinékoncert i Vor Frelsers Kirke
tirsdag
2
april
ANDET

Lydhør: María de Buenos Aires

Tango opera med Kurt Ravn
Sommerproduktionen: "Snehvide"
Ny!
lør
4
aug
ROCK

Sommerproduktionen 2018: "Snehvide"

med Komediehuset og Horsens Ny Teater
lør
25
aug
METAL

Svartsot

Dansk Folk Metal
fre
7
sep
FESTIVAL

Wall of Sound 7 og 8 september 2018

Ny 2 dages festival på Fængslet
tor
13
sep
FUNK
Momec + Mercy + DJ 14.09.2018
Ny!
fre
14
sep
ELEKTRONISK

Momec + Mercy + DJ Arthuree

KulisseLageret og Århus Techno District præsenterer
lør
15
sep
BLUES
fre
28
sep
POP
Slægt 29.09.2018
Ny!
lør
29
sep
METAL
Esben Kronborg 06.10.2018
Ny!
lør
6
okt
ROCK
fre
12
okt
HIPHOP
lør
13
okt
BLUES
søn
14
okt
BLUES
tor
18
okt
FUNK
De Underjordiske + Death Machine – KulisseLageret @ Det Gule Pakhus 20.10.2018
Ny!
lør
20
okt
ROCK

De Underjordiske + Death Machine

KulisseLageret @ Det Gule Pakhus 20.okt.
Bo Evers og Gypsy Vendetta 26.10.2018
Ny!
fre
26
okt
FOLK
tor
1
nov
POP/ROCK
fre
2
nov
SINGER/SONGWRITER
fre
9
nov
BLUES
Moody + Gwænno 16.11.2018
Ny!
fre
16
nov
ELECTRO-POP
Kat Baloun & The Legendary Backing Band 17.11.2018
Aflyst!
lør
17
nov
BLUES

Kat Baloun & The Legendary Backing Band

Morten Rune, Rasmus Stenholm, Mathias Rindom, Jais K Eriksen
Beefeaters 23.11.2018
Ny!
fre
23
nov
ROCK
lør
24
nov
ROCK
søn
25
nov
CROSSOVER
fre
30
nov
ROCK
lør
1
dec
BLUES
Dicte/Hempler 08.12.2018
Ny!
lør
8
dec
ROCK
ons
27
feb
STAND-UP
ons
27
feb
STAND-UP
Lydhør: Jesper Busk Sørensen og Thea Vesti 09.03.2019
Ny!
lør
9
mar
ANDET

Lydhør: Jesper Busk Sørensen og Thea Vesti

Metinékoncert i Vor Frelsers Kirke
tir
2
apr
ANDET

Lydhør: María de Buenos Aires

Tango opera med Kurt Ravn
Slider
Top
Thrane.nu