Tidligere arrangementer

Fredag
12
februar
JAM
Patrick Dorgan 05-02-2016
Udsolgt
Fredag
5
februar
SOUL

Patrick Dorgan

support: Johann
Patrick Dorgan 05-02-2016
Udsolgt
Fre
5
feb
SOUL

Patrick Dorgan

support: Johann
Tirsdag
2
februar
JAZZ
Tir
2
feb
JAZZ
Lørdag
30
januar
JAM
Simon Kvamm Testing Testing 14-01-2016
Udsolgt
Torsdag
14
januar
SINGER/SONGWRITER
Simon Kvamm Testing Testing 14-01-2016
Udsolgt
Tor
14
jan
SINGER/SONGWRITER
Søndag
27
december
ROCK

Lizzy Stuff

support: Footos
Søn
27
dec
ROCK

Lizzy Stuff

support: Footos
Lørdag
19
december
ROCK
Lør
19
dec
ROCK
Fredag
11
december
ROCK
Fre
11
dec
ROCK
Fredag
4
december
ROCK
Fre
4
dec
ROCK
Lørdag
21
november
ROCK

Blindstone

support: Kuko De Kobra
Lør
21
nov
ROCK

Blindstone

support: Kuko De Kobra
Fredag
20
november
SINGER/SONGWRITER
Fre
20
nov
SINGER/SONGWRITER
Torsdag
19
november
ELEKTRONISK

Rangleklods

support: Gwænno
Tor
19
nov
ELEKTRONISK

Rangleklods

support: Gwænno
Fredag
13
november
ROCK

Velvet Volume

support: Nick Sway
Fre
13
nov
ROCK

Velvet Volume

support: Nick Sway
Lørdag
7
november
ROCK
Lørdag
31
oktober
ROCK

The Boy That Got Away

support: Kings In Exile
Lør
31
okt
ROCK

The Boy That Got Away

support: Kings In Exile
Torsdag
8
oktober
ROCK
Tor
8
okt
ROCK
Mandag
28
september
SINGER/SONGWRITER

Danny Malone i Klosterkirken

support: Ida Marie
Man
28
sep
SINGER/SONGWRITER

Danny Malone i Klosterkirken

support: Ida Marie
Fredag
25
september
HIPHOP

Jonny Hefty og Jøden

feat. DJ Static
Fre
25
sep
HIPHOP

Jonny Hefty og Jøden

feat. DJ Static
Lørdag
19
september
ROCK

Go Go Berlin

support: Bite The Bullet
Lør
19
sep
ROCK

Go Go Berlin

support: Bite The Bullet
Fredag
18
september
SOUL
Fre
18
sep
SOUL
Lørdag
12
september
ROCK
Torsdag
3
september
BLUES/ROCK
Tor
3
sep
BLUES/ROCK
Fredag
5
juni
ROCK

Drivenfield & Blue For You

Mosstock Støttekoncert
Fre
5
jun
ROCK

Drivenfield & Blue For You

Mosstock Støttekoncert
Lørdag
23
maj
ROCK

Fate

support: Drivenfield
Lør
23
maj
ROCK

Fate

support: Drivenfield
Onsdag
13
maj
ROCK

Chasing Greenlights

support: Andre Tonelege
Ons
13
maj
ROCK

Chasing Greenlights

support: Andre Tonelege
Fredag
24
april
HIPHOP

Get Down III

Frost, Vestfronden, Højt Plan og Pede B
Fre
24
apr
HIPHOP

Get Down III

Frost, Vestfronden, Højt Plan og Pede B
Fredag
17
april
ROCK
Fre
17
apr
ROCK
Tirsdag
14
april
SINGER/SONGWRITER
Tir
14
apr
SINGER/SONGWRITER
Lørdag
11
april
POP

Vinnie Who

support: Waldo & Marsha
Lør
11
apr
POP

Vinnie Who

support: Waldo & Marsha
Lørdag
4
april
POP/ROCK
Lør
4
apr
POP/ROCK
Lørdag
21
marts
POP

Scarlet Pleasure

support: Anya
Lør
21
mar
POP

Scarlet Pleasure

support: Anya
Fredag
20
marts
ROCK

Skambankt

support: Honningbarna
Fre
20
mar
ROCK

Skambankt

support: Honningbarna
Torsdag
12
marts
ANDET
Tor
12
mar
ANDET
Fredag
6
marts
BLUES/ROCK

Aske Jacoby

support: Ozan Deniz
Fre
6
mar
BLUES/ROCK

Aske Jacoby

support: Ozan Deniz
Lørdag
14
februar
ROCK
Lør
14
feb
ROCK
Fredag
6
februar
POP/ROCK
Fre
6
feb
POP/ROCK
Lørdag
13
december
ROCK
Lør
13
dec
ROCK
Fredag
21
november
BLUES/ROCK
Fre
21
nov
BLUES/ROCK
Fredag
21
november
ANDET
Torsdag
20
november
ROCK

The Blue Van

support: Velvet Volume
Tor
20
nov
ROCK

The Blue Van

support: Velvet Volume
Lørdag
25
oktober
ROCK

Scamp

support: All trays For Venom + Vallis Mortem
Lør
25
okt
ROCK

Scamp

support: All trays For Venom + Vallis Mortem
Fredag
24
oktober
ROCK

Black Book Lodge

support: Spit Rusty
Fre
24
okt
ROCK

Black Book Lodge

support: Spit Rusty
Søndag
19
oktober
BLUES
Fredag
17
oktober
HIPHOP
Fre
17
okt
HIPHOP
Torsdag
9
oktober
JAZZ

Søren Bebe

Søren Bebe, Jakob Buchanan, Kasper Tagel, Julian Arguelles og Helge Andreas Norbakken
Tor
9
okt
JAZZ

Søren Bebe

Søren Bebe, Jakob Buchanan, Kasper Tagel, Julian Arguelles og Helge Andreas Norbakken
Lørdag
4
oktober
INDIE

Cody

support: Strejf
Lør
4
okt
INDIE

Cody

support: Strejf
Fredag
3
oktober
ROCK
Fre
3
okt
ROCK
Søren Huss i Klosterkirken 24-09-2014
Udsolgt
Onsdag
24
september
SINGER/SONGWRITER

Søren Huss Solo

i Klosterkirken
Søren Huss i Klosterkirken 24-09-2014
Udsolgt
Ons
24
sep
SINGER/SONGWRITER

Søren Huss Solo

i Klosterkirken
Lørdag
20
september
HIPHOP
Lør
20
sep
HIPHOP
Fredag
19
september
ANDET
Fre
19
sep
ANDET
Søndag
18
maj
ANDET
Søn
18
maj
ANDET
Fredag
9
maj
POP
Fre
9
maj
POP
Fredag
2
maj
BLUES
Fre
2
maj
BLUES
Torsdag
1
maj
POP/ROCK
Tor
1
maj
POP/ROCK
Lørdag
26
april
ROCK
Lør
26
apr
ROCK
Fredag
25
april
ROCK

Eric Martin

support: Jimmi James
Fre
25
apr
ROCK

Eric Martin

support: Jimmi James
Fredag
18
april
FOLK/ROCK

Folkeklubben

support: Sidste Akt
Fre
18
apr
FOLK/ROCK

Folkeklubben

support: Sidste Akt
Fredag
28
marts
ROCK
Fre
28
mar
ROCK
Torsdag
27
marts
BLUES
Tor
27
mar
BLUES
Lørdag
22
marts
ROCK

Baby Woodrose

support: Mud Shark
Lør
22
mar
ROCK

Baby Woodrose

support: Mud Shark
Fredag
21
marts
ELEKTRONISK
Fre
21
mar
ELEKTRONISK
Fredag
14
marts
ELEKTRONISK

KUBE

feat: RUMPISTOL, UNKWON, MEYER, OBSCURA
Fre
14
mar
ELEKTRONISK

KUBE

feat: RUMPISTOL, UNKWON, MEYER, OBSCURA
Lørdag
8
marts
INDIE
Lør
8
mar
INDIE
Fredag
7
marts
ANDET
Fre
7
mar
ANDET
Fredag
7
marts
ANDET

Lydenskab og Spejderrobot

Holmboe i Horsens
Fre
7
mar
ANDET

Lydenskab og Spejderrobot

Holmboe i Horsens
Lørdag
1
marts
BLUES
Lør
1
mar
BLUES
Fredag
21
februar
ROCK

Surfact - akustisk

support: Stella Blackrose
Fre
21
feb
ROCK

Surfact - akustisk

support: Stella Blackrose
Fredag
14
februar
ROCK
Fre
14
feb
ROCK
Lørdag
8
februar
BLUES
Lør
8
feb
BLUES
Torsdag
26
december
BLUES

Juleblues 2013

Big O & The Blue Quarters + Skriver/Bjarnesen
Tor
26
dec
BLUES

Juleblues 2013

Big O & The Blue Quarters + Skriver/Bjarnesen
Covertrain 14-12-2013
Udsolgt
Lørdag
14
december
KOPIROCK
Covertrain 14-12-2013
Udsolgt
Lør
14
dec
KOPIROCK
Lørdag
7
december
ELEKTRONISK
Lør
7
dec
ELEKTRONISK
Fredag
6
december
KOPIROCK
Fre
6
dec
KOPIROCK
Lørdag
30
november
ROCK

Trip Without A Ticket

support: Bite The Bullet
Lør
30
nov
ROCK

Trip Without A Ticket

support: Bite The Bullet
Fredag
29
november
KOPIROCK

Den Danske Mafia

John Mogensen-kopi
Fre
29
nov
KOPIROCK

Den Danske Mafia

John Mogensen-kopi
Rasmus Walter 22-11-2013
Udsolgt
Fredag
22
november
POP/ROCK
Rasmus Walter 22-11-2013
Udsolgt
Fre
22
nov
POP/ROCK
Torsdag
21
november
SINGER/SONGWRITER

Tobias Trier & Trinelise Væring

support: Jesper Vind Hansen
Tor
21
nov
SINGER/SONGWRITER

Tobias Trier & Trinelise Væring

support: Jesper Vind Hansen
Lørdag
16
november
ROCK

Kira Skov

support: Ida Marie
Lør
16
nov
ROCK

Kira Skov

support: Ida Marie
Lørdag
16
november
ROCK

Go Go Berlin

Special Guests: Nelson Can
Lør
16
nov
ROCK

Go Go Berlin

Special Guests: Nelson Can
Fredag
1
november
BLUES
Fre
1
nov
BLUES
Torsdag
31
oktober
ELECTRO-POP

Fallulah

support: Kill J
Tor
31
okt
ELECTRO-POP

Fallulah

support: Kill J
Lørdag
26
oktober
ROCK

The Broken Beats

support: Solar Yeah
Lør
26
okt
ROCK

The Broken Beats

support: Solar Yeah
Lørdag
19
oktober
ANDET

Elektrisk Cirkus - Kabaret

med Kabaret Sybarit og The Artems
Lør
19
okt
ANDET

Elektrisk Cirkus - Kabaret

med Kabaret Sybarit og The Artems
Torsdag
17
oktober
ROCK

Stéffan And the Oldemothers

support: Thee Duckspeakers
Tor
17
okt
ROCK

Stéffan And the Oldemothers

support: Thee Duckspeakers
Lørdag
12
oktober
ROCK

The Eclectic Moniker

support Quick Quick Obey
Lør
12
okt
ROCK

The Eclectic Moniker

support Quick Quick Obey
Fredag
11
oktober
KOPI
Fre
11
okt
KOPI
Lørdag
5
oktober
JAZZ

Eftermiddagsjazz

m. Mette Juul, Alex Riel m.fl
Lør
5
okt
JAZZ

Eftermiddagsjazz

m. Mette Juul, Alex Riel m.fl
Fredag
4
oktober
ROCK
Fre
4
okt
ROCK
Lørdag
28
september
METAL
Lør
28
sep
METAL
Fredag
27
september
SINGER/SONGWRITER

Thomas Buttenschøn

support: The Traveller
Fre
27
sep
SINGER/SONGWRITER

Thomas Buttenschøn

support: The Traveller
Søndag
22
september
BLUES
Søn
22
sep
BLUES
Lørdag
21
september
HIPHOP
Lør
21
sep
HIPHOP
Fredag
20
september
ANDET
Fre
20
sep
ANDET
Lørdag
14
september
ROCK

Supercharger

support: Drivenfield
Lør
14
sep
ROCK

Supercharger

support: Drivenfield
Fredag
13
september
POP

Mother Lewinsky

supp. Under The Sheets
Fre
13
sep
POP

Mother Lewinsky

supp. Under The Sheets
Søndag
8
september
BLUES

Blå Søndag

med Weston & Boysen
Søn
8
sep
BLUES

Blå Søndag

med Weston & Boysen
Lørdag
7
september
ANDET

Elektrisk Cirkus

med Mames Babegenush & The Sexican
Lør
7
sep
ANDET

Elektrisk Cirkus

med Mames Babegenush & The Sexican
Fredag
30
august
ANDET

Åben Scene

Skt. Annae, Faun Legacy, Frozen In Time
Fre
30
aug
ANDET

Åben Scene

Skt. Annae, Faun Legacy, Frozen In Time
Slider
Top
Thrane.nu