Tidligere arrangementer

Lørdag
13
December
ROCK
Lør
13
Dec
ROCK
Fredag
21
November
BLUES/ROCK
Fre
21
Nov
BLUES/ROCK
Fredag
21
November
ANDET
Torsdag
20
November
ROCK

The Blue Van

support: Velvet Volume
Tor
20
Nov
ROCK

The Blue Van

support: Velvet Volume
Lørdag
25
Oktober
ROCK

Scamp

support: All trays For Venom + Vallis Mortem
Lør
25
Okt
ROCK

Scamp

support: All trays For Venom + Vallis Mortem
Fredag
24
Oktober
ROCK

Black Book Lodge

support: Spit Rusty
Fre
24
Okt
ROCK

Black Book Lodge

support: Spit Rusty
Søndag
19
Oktober
BLUES
Fredag
17
Oktober
HIPHOP
Fre
17
Okt
HIPHOP
Torsdag
9
Oktober
JAZZ

Søren Bebe

Søren Bebe, Jakob Buchanan, Kasper Tagel, Julian Arguelles og Helge Andreas Norbakken
Tor
9
Okt
JAZZ

Søren Bebe

Søren Bebe, Jakob Buchanan, Kasper Tagel, Julian Arguelles og Helge Andreas Norbakken
Lørdag
4
Oktober
INDIE

Cody

support: Strejf
Lør
4
Okt
INDIE

Cody

support: Strejf
Fredag
3
Oktober
ROCK
Fre
3
Okt
ROCK
Søren Huss i Klosterkirken 24-09-2014
Udsolgt
Onsdag
24
September
SINGER/SONGWRITER

Søren Huss Solo

i Klosterkirken
Søren Huss i Klosterkirken 24-09-2014
Udsolgt
Ons
24
Sep
SINGER/SONGWRITER

Søren Huss Solo

i Klosterkirken
Lørdag
20
September
HIPHOP
Lør
20
Sep
HIPHOP
Fredag
19
September
ANDET
Fre
19
Sep
ANDET
Søndag
18
maj
ANDET
Søn
18
Maj
ANDET
Fredag
9
maj
POP
Fre
9
Maj
POP
Fredag
2
maj
BLUES
Fre
2
Maj
BLUES
Torsdag
1
maj
POP/ROCK
Tor
1
Maj
POP/ROCK
Lørdag
26
April
ROCK
Lør
26
Apr
ROCK
Fredag
25
April
ROCK

Eric Martin

support: Jimmi James
Fre
25
Apr
ROCK

Eric Martin

support: Jimmi James
Fredag
18
April
FOLK/ROCK

Folkeklubben

support: Sidste Akt
Fre
18
Apr
FOLK/ROCK

Folkeklubben

support: Sidste Akt
Fredag
28
Marts
ROCK
Fre
28
Mar
ROCK
Torsdag
27
Marts
BLUES
Tor
27
Mar
BLUES
Lørdag
22
Marts
ROCK

Baby Woodrose

support: Mud Shark
Lør
22
Mar
ROCK

Baby Woodrose

support: Mud Shark
Fredag
21
Marts
ELEKTRONISK
Fre
21
Mar
ELEKTRONISK
Fredag
14
Marts
ELEKTRONISK

KUBE

feat: RUMPISTOL, UNKWON, MEYER, OBSCURA
Fre
14
Mar
ELEKTRONISK

KUBE

feat: RUMPISTOL, UNKWON, MEYER, OBSCURA
Lørdag
8
Marts
INDIE
Lør
8
Mar
INDIE
Fredag
7
Marts
ANDET
Fre
7
Mar
ANDET
Fredag
7
Marts
ANDET

Lydenskab og Spejderrobot

Holmboe i Horsens
Fre
7
Mar
ANDET

Lydenskab og Spejderrobot

Holmboe i Horsens
Lørdag
1
Marts
BLUES
Lør
1
Mar
BLUES
Fredag
21
Februar
ROCK

Surfact - akustisk

support: Stella Blackrose
Fre
21
Feb
ROCK

Surfact - akustisk

support: Stella Blackrose
Fredag
14
Februar
ROCK
Fre
14
Feb
ROCK
Lørdag
8
Februar
BLUES
Lør
8
Feb
BLUES
Torsdag
26
December
BLUES

Juleblues 2013

Big O & The Blue Quarters + Skriver/Bjarnesen
Tor
26
Dec
BLUES

Juleblues 2013

Big O & The Blue Quarters + Skriver/Bjarnesen
Covertrain 14-12-2013
Udsolgt
Lørdag
14
December
KOPIROCK
Covertrain 14-12-2013
Udsolgt
Lør
14
Dec
KOPIROCK
Lørdag
7
December
ELEKTRONISK
Lør
7
Dec
ELEKTRONISK
Fredag
6
December
KOPIROCK
Fre
6
Dec
KOPIROCK
Lørdag
30
November
ROCK

Trip Without A Ticket

support: Bite The Bullet
Lør
30
Nov
ROCK

Trip Without A Ticket

support: Bite The Bullet
Fredag
29
November
KOPIROCK

Den Danske Mafia

John Mogensen-kopi
Fre
29
Nov
KOPIROCK

Den Danske Mafia

John Mogensen-kopi
Rasmus Walter 22-11-2013
Udsolgt
Fredag
22
November
POP/ROCK
Rasmus Walter 22-11-2013
Udsolgt
Fre
22
Nov
POP/ROCK
Torsdag
21
November
SINGER/SONGWRITER

Tobias Trier & Trinelise Væring

support: Jesper Vind Hansen
Tor
21
Nov
SINGER/SONGWRITER

Tobias Trier & Trinelise Væring

support: Jesper Vind Hansen
Lørdag
16
November
ROCK

Kira Skov

support: Ida Marie
Lør
16
Nov
ROCK

Kira Skov

support: Ida Marie
Lørdag
16
November
ROCK

Go Go Berlin

Special Guests: Nelson Can
Lør
16
Nov
ROCK

Go Go Berlin

Special Guests: Nelson Can
Fredag
1
November
BLUES
Fre
1
Nov
BLUES
Torsdag
31
Oktober
ELECTRO-POP

Fallulah

support: Kill J
Tor
31
Okt
ELECTRO-POP

Fallulah

support: Kill J
Lørdag
26
Oktober
ROCK

The Broken Beats

support: Solar Yeah
Lør
26
Okt
ROCK

The Broken Beats

support: Solar Yeah
Lørdag
19
Oktober
ANDET

Elektrisk Cirkus - Kabaret

med Kabaret Sybarit og The Artems
Lør
19
Okt
ANDET

Elektrisk Cirkus - Kabaret

med Kabaret Sybarit og The Artems
Torsdag
17
Oktober
ROCK

Stéffan And the Oldemothers

support: Thee Duckspeakers
Tor
17
Okt
ROCK

Stéffan And the Oldemothers

support: Thee Duckspeakers
Lørdag
12
Oktober
ROCK

The Eclectic Moniker

support Quick Quick Obey
Lør
12
Okt
ROCK

The Eclectic Moniker

support Quick Quick Obey
Fredag
11
Oktober
KOPI
Fre
11
Okt
KOPI
Lørdag
5
Oktober
JAZZ

Eftermiddagsjazz

m. Mette Juul, Alex Riel m.fl
Lør
5
Okt
JAZZ

Eftermiddagsjazz

m. Mette Juul, Alex Riel m.fl
Fredag
4
Oktober
ROCK
Fre
4
Okt
ROCK
Lørdag
28
September
METAL
Lør
28
Sep
METAL
Fredag
27
September
SINGER/SONGWRITER

Thomas Buttenschøn

support: The Traveller
Fre
27
Sep
SINGER/SONGWRITER

Thomas Buttenschøn

support: The Traveller
Søndag
22
September
BLUES
Søn
22
Sep
BLUES
Lørdag
21
September
HIPHOP
Lør
21
Sep
HIPHOP
Fredag
20
September
ANDET
Fre
20
Sep
ANDET
Lørdag
14
September
ROCK

Supercharger

support: Drivenfield
Lør
14
Sep
ROCK

Supercharger

support: Drivenfield
Fredag
13
September
POP

Mother Lewinsky

supp. Under The Sheets
Fre
13
Sep
POP

Mother Lewinsky

supp. Under The Sheets
Søndag
8
September
BLUES

Blå Søndag

med Weston & Boysen
Søn
8
Sep
BLUES

Blå Søndag

med Weston & Boysen
Lørdag
7
September
ANDET

Elektrisk Cirkus

med Mames Babegenush & The Sexican
Lør
7
Sep
ANDET

Elektrisk Cirkus

med Mames Babegenush & The Sexican
Fredag
30
August
ANDET

Åben Scene

Skt. Annae, Faun Legacy, Frozen In Time
Fre
30
Aug
ANDET

Åben Scene

Skt. Annae, Faun Legacy, Frozen In Time
Lørdag
8
Juni
ROCK

Esben Kronborg + Superio

Dobbeltkoncert
Lør
8
Jun
ROCK

Esben Kronborg + Superio

Dobbeltkoncert
Fredag
7
Juni
ROCK

Some Kind Of Maiden

support: Been Busy
Fre
7
Jun
ROCK

Some Kind Of Maiden

support: Been Busy
Lørdag
1
Juni
KOPIROCK
Lør
1
Jun
KOPIROCK
Lørdag
25
maj
ELEKTRONISK
Lør
25
Maj
ELEKTRONISK
Fredag
24
maj
ROCK

Maria Timm

support: Unemployed Musicians
Fre
24
Maj
ROCK

Maria Timm

support: Unemployed Musicians
Fredag
17
maj
ELEKTRONISK

Bæreklang

feat. Linkoban, Hors, Umatic, SkandyAndy, Emil Klitsgaard, Andre Saptefrati
Fre
17
Maj
ELEKTRONISK

Bæreklang

feat. Linkoban, Hors, Umatic, SkandyAndy, Emil Klitsgaard, Andre Saptefrati
Søndag
12
maj
BLUES

Blå Søndag

m. Kai Strauss
Søn
12
Maj
BLUES

Blå Søndag

m. Kai Strauss
Lørdag
11
maj
METAL

Metal Night

Panacea, Vallis Mortem, Annominus
Lør
11
Maj
METAL

Metal Night

Panacea, Vallis Mortem, Annominus
The Floor Is Made Of Lava 05-04-2013
Udsolgt
Lørdag
4
maj
ROCK

The Floor Is Made Of Lava

support: Förtress
The Floor Is Made Of Lava 05-04-2013
Udsolgt
Lør
4
Maj
ROCK

The Floor Is Made Of Lava

support: Förtress
Lørdag
27
April
ELEKTRONISK
Lør
27
Apr
ELEKTRONISK
Fredag
26
April
BLUES

Bihlman Brothers

support: Hungry Mens Blues Band
Fre
26
Apr
BLUES

Bihlman Brothers

support: Hungry Mens Blues Band
Lørdag
13
April
INDIE

Indians

support: Silent People
Lør
13
Apr
INDIE

Indians

support: Silent People
Fredag
12
April
BLUES
Fre
12
Apr
BLUES
Rasmus Walter 06-04-2013
Udsolgt
Lørdag
6
April
POP/ROCK
Rasmus Walter 06-04-2013
Udsolgt
Lør
6
Apr
POP/ROCK
Lørdag
30
Marts
ROCK

Sparkplug - Albumrelease

support: Sixpack Penguins
Lør
30
Mar
ROCK

Sparkplug - Albumrelease

support: Sixpack Penguins
Fredag
29
Marts
ANDET
Fre
29
Mar
ANDET
Torsdag
28
Marts
ELEKTRONISK
Tor
28
Mar
ELEKTRONISK
Lørdag
23
Marts
POP
Lør
23
Mar
POP
The Rumour Said Fire 16-03-2013
Udsolgt
Lørdag
16
Marts
INDIE
The Rumour Said Fire 16-03-2013
Udsolgt
Lør
16
Mar
INDIE
Fredag
15
Marts
JIVE
Fre
15
Mar
JIVE
Tirsdag
12
Marts
JAZZ

Søren Bebe Dream Team

Bebe, Buchanan, Tagel, Norbakken & Arguelles
Tir
12
Mar
JAZZ

Søren Bebe Dream Team

Bebe, Buchanan, Tagel, Norbakken & Arguelles
Lørdag
9
Marts
ROCK

Black City

support: Spit Rusty
Lør
9
Mar
ROCK

Black City

support: Spit Rusty
Fredag
8
Marts
ROCK

Bob Log III

support: Hank Robot
Fre
8
Mar
ROCK

Bob Log III

support: Hank Robot
Lørdag
2
Marts
ROCK
Lør
2
Mar
ROCK
Fredag
1
Marts
SINGER/SONGWRITER
Fre
1
Mar
SINGER/SONGWRITER
Fredag
22
Februar
FOLK/ROCK

The Reptones

support: Faun Legacy
Fre
22
Feb
FOLK/ROCK

The Reptones

support: Faun Legacy
Lørdag
16
Februar
FOLK/ROCK

8700 Songville

Esben Kronborg, Louise Juul, Ida Marie, Martin Høybye, Esben Svane og Roar Amundsen
Lør
16
Feb
FOLK/ROCK

8700 Songville

Esben Kronborg, Louise Juul, Ida Marie, Martin Høybye, Esben Svane og Roar Amundsen
Lørdag
9
Februar
INDIE

Mads Björn

support: SteffanJørgensen
Lør
9
Feb
INDIE

Mads Björn

support: SteffanJørgensen
Torsdag
7
Februar
BLUES
Tor
7
Feb
BLUES
Lørdag
2
Februar
HIPHOP
Lør
2
Feb
HIPHOP
Slider
Top
Thrane.nu